تبلیغات
پیک ویژه R.P.S - عرفان حلقه ؛ خارج كردن جن از بدن زنان جوان
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

پیک ویژه R.P.S
 
با ما تفاوتها را احساس نمایید. (آرامش ، امنیت ، سرعت ، دقت)

به سامانه شرکت رهیافت سفیر پایتخت خوش آمدید
 
نوشته شده در تاریخ شنبه 7 خرداد 1390 توسط رهیافت سفیر پایتخت

مهمترین اشكال و انحراف این فرقه مبارزه آرام و اصطلاحا زیر پوستی با دین،و اعتقادات مردم است.غیر وحیانی دانستن قران، اهانت به رسول گرامی اسلام صل الله علیه و آله با عنوان تناقض گویی ،غیر معصوم خواندن ائمه اطهار صلوات الله علیهم...

 

مشرق:پس از بازداشت محمد علی طاهری رییس فرقه حلقه كیهانی به سراغ حجت الاسلام جواد محرابی مدیر موسسه فرق و ادیان قم رفتیم و درباره اعتقادات و آموزه‌های این فرقه با وی به گفتگو نشستیم. ماحصل این گفتگو در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

فرقه عرفان حلقه یا كیهانی از چه سالی فعالیت خود را آغاز كرد و چگونه شكل گرفت؟

بنده با نامگذاری عرفان بر روی این فرقه مخالفم.اصلا این فرقه چه ربطی به عرفان دارد.یك آدم مدعی كه هیچ چیزی از دین و عرفان نمی دانست ادعاهایی كرد و متاسفانه جمعی دور وی را گرفته و او را تشویق كردند و او هم هر روز بر فعالیت خود افزود تا جاییكه حتی دست به تاویل آیات قران به نفع خود و تشكیلات خود زد.بعدها هم از ضعف نظارت در كشور استفاده كرد و با ادعاهای درمان بیماری های لاعلاج خود را نوعی مسیح جدید معرفی كرد كه در لابه لای سخنان وی به وضوح این ادعا مشهود است.این فرقه از سال 1383 فعالیت رسمی خود را آغاز كرد و كم كم از تهران به چند استان دیگر كشیده شد.

 

مهمترین انحرافات این فرقه چیست؟

مهمترین اشكال و انحراف این فرقه مبارزه آرام و اصطلاحا زیر پوستی با دین،و اعتقادات مردم است.غیر وحیانی دانستن قران، اهانت به رسول گرامی اسلام صل الله علیه و آله با عنوان تناقض گویی ،غیر معصوم خواندن ائمه اطهار صلوات الله علیهم، شرك دانشتن زیارت قبور ائمه اطهار، تمسخر رجعت و مهدویت، تمجید از شیطان رجیم و موحد خواندن این ملعون رجیم، ادعای خروج جن از درون مردم، ترویج زیركانه تناسخ، نفی برخی از مسلمات مانند ادعای وجود نداشتن حضرت عزرائیل ،لمس و تماس غیر شرعی با بدن زنان نامحرم به بهانه درمان عرفانی و دهه ها انحراف دیگر كه بنده از میان اظهارات وی اسناد زیادی در این مورد به دست آورده ام.

 

فرقه حلقه ابزاری است برای براندازی نرم جمهوری اسلامی. حمایت همه‌جانبه غربی‌ها از محمدعلی طاهری و سفرهای او به كشورهای اروپایی و برگزاری جلسات مختلف مسئله ای است كه یك فرد معمولی نمی‌تواند آنها را انجام دهد. شیوه كار غربی‌ها در ایران جزیره جزیره‌ای است. در ایران كار می‌كنند بعد یك فرد را لیدر قرار می‌دهند تا بتوانند جنگ فرقه‌ای در كشور ایجاد كنند. سپس این افراد كه عموماً سوابق نامعلومی دارند در یك دوره وارد كار می‌شوند. سابقه طاهری و همسرش به چریك‌های فدایی برمی گردد. بعد خبری از او نبود. خودش می‌گوید در تركیه درس می‌خوانده است ولی وقتی بررسی می‌شود می‌بینیم كه این سال تحصیلی وی با سال تأسیس دانشگاه هماهنگ نیست. كار این فرقه‌ها مبارزه با آموزه‌های دینی است.

 

نفی اصول و مبانی اسلامی ما. طاهری به صورت عمد اول قرآن را زیر سؤال می‌برد اعتقاد دارد قرآن ناقص است و نوشته پیامبر است بعد با اعضاء شبكه كه هرمی است طرح می‌كنند كه باید ناقص بودن قرآن را در جامعه بنشانیم تا بتوانیم حرف‌های خود را اثبات كنیم. مرحله بعدی زیر سؤال بردن ائمه است، چون ستون تشیّع است؛ لذا سعی می‌كند آن را بكوبد در سخنانش زیارت ائمه را شركت می‌داند. زیارت قبور را كثرت‌گرایی می‌داند. مهدویت را می‌كوبد. امام زمان(عج) را مسخره می‌كند و می‌گوید منجی عقل است. بعد جایگزین برای عقل می‌گذارد كه جایگزین خودش است. فرقه حلقه به دنبال زدن چهارچوب‌های اصلی دین ماست.

 

كسانی كه وارد این فرقه شدند بی‌موالات شدند. دختران مذهبی كه وارد این فرقه‌ها شدند الان حجاب ندارند. برخی از بچه ‌مذهبی‌ها كه از شاگردان برخی عرفا بوده‌اند وقتی وارداین فرقه شدند كم‌كم منحرف شدند. اندیشه‌های طاهری اندیشه‌های التقاطی برگرفته از مسیحیت است. مطلب دیگراینكه این فرقه‌ چارچوب مشخصی ندارد. چارچوب طاهری است و تنها جاذبه آن به دروغ مسئله "شفاء" است. البته مسئله خارج كردن جن از كالبد بدن كه متأسفانه در سراسر كشور نیز رایج شده، از دیگر جاذبه های این فرقه است.

 

برخی از اعضای این فرقه مدعی هستند تشكیلات آنها كاملا علمی بوده و نباید با علم اینگونه مقابله كرد؟

این ادعا كاملا دروغ است.بنده سالهای گذشته دو بار با چند تن از دوستان طلبه با آقای طاهری دیدار كردیم.قرار شد بحث علمی كنیم جلسه اول ایشان و دوستانشان نتواسنتد پاسخ روشنی به سئوالات ما بدهند قرار شد جلسه دیگری داشته باشیم كه یكسال بعد این جلسه تشكیل شد.بعد از جلسه دوم قرار بر ادامه جلسات شد اما هر بار تماس گرفتیم ما را پیچاندند و به بهانه های واهی حاضر به ادامه جلسات نشدند.دو هفته قبل نیز بنده با خود آقای طاهری و آقای نجفی كه ظاهرا طلبه هستند و از همفكران آقای طاهری است جلسه گذاشتم و قرار شد بنده فرصتی فراهم كنم به قم بیایند وبحث كنیم و حتی اعلام كردم با خودشان دروبین بیاورند كه بعد مدعی تحریف اظهاراتشان نشوند اما در آخرین لحظات فرار كردند و اعلام كردند سئوالاتتان را مكتوب بدهید تا جواب دهیم!!!اینها اصلا دنبال علم نبودند.شاید اگر بنده نیز مثل آقای طاهری برای آموزش انحراف به مردم از 50 تا 300 هزارتومان میگرفتم و میلیاردر می شدم هیچ گاه حاضر به مناظره ای كه نتیجه آن رسوایی است نمی شدم.

 

آیا فقط با طاهری باید برخورد شود یا شما افراد دیگری را نیز مقصر می دانید؟

اگر چه طاهری بنیانگذار و رئیس این تشكیلات است اما نقش حلقه اصلی اطراف وی را نمی توان نادیده گرفت. خصوصا خانم (و. پ) و (حجت ن) كه بنده معتقدم باید توسط مراجع قضایی با آنها برخورد جدی صورت گیرد.

 

الان طرفداران اقای طاهری در حال تبلیغات وسیع علیه نظام هستند وحتی وكیل وی سعی دارد موضوع را سیاسی كند. كمپین جمع آوری امضا نیز راه انداخته اند. توصیه شما به آنها چیست؟

اولا بسیاری از كسانیكه سر كلاسهای این فرقه بوده اند دیگر اعتقادی به طاهری و برنامه های وی ندارند و مشت این فرقه برایشان باز شده است.این افرادی هم كه شلوغ میكنند اكثرا مسترها و عوامل درجه یك فرقه هستند كه بسته شدن فرقه باعث بسته شدن دكان كسب درآمد و حقه بازیشان شده است.بنده همین جا اعلام آمادگی میكنم با هر كدام از سران فرقه كه لازم باشد در هر جایی مناظره علمی بگذارم تا سیه روی شود هر كه در او غش باشد.

 

و نكته آخر...

بنده به خانواده ها خصوصا پدران و مادران گرامی توصیه میكنم مراقب فرزندانشان باشند.امروز رهزنان دین در كمین فرزندان آنها هستند كه علاوه بر دین دنیای فرزندان آنان نیز توسط این فرقه ها مورد تهدید قرار می گیرد. یقینا عرفان اسلامی و الهی با دكان داری و شادی و مرید و مراد بازی به دست نمی آید و كسانیكه دنبال تهذیب نفس هستند باید سراغ آدم های مطمئن بروند كسانیكه توسط علمای دین مورد تایید باشند.

طبقه بندی: اجتماعی، 
.: Weblog Themes By Pichak :.
تمامی حقوق این سایت محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ